Adoratorki Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kult Bożego Serca rozwijał się od samego początku chrześcijaństwa,jego, pierwszymi czcicielami byli Maryja i apostołowie. Św. Małgorzatę, podczas objawień, Chrystus zapewniał o nieskończonym miłosierdziu dla ludzi i chciał ustanowienia święta ku czci Jego Serca. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została ustanowiona i przypada w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała.

W naszej parafii Wspólnota Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa istnieje od roku 2011. Jest to wspólnota modlitewna. W każdy piątek, a szczególnie w pierwszy piątek miesiąca, modlimy się wspólnie, kilkanaście minut przed mszą św. o godz. 18.oo, odmawiając Koronkę Do Miłosierdzia Bożego.

Chcemy w ten sposób czcić Jego Boskie Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, prosząc jednocześnie o wszelkie łaski dla nas samych, naszych rodzin i całej naszej wspólnoty parafialnej.