13. Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 roku

1. Żegnamy Ks. Marcina Przybylskiego! Na mocy dekretu Ks. Prymasa, w dniu 30. czerwca 2020 r. ks. Marcin Przybylski kończy w naszej parafii posługę duszpasterską w charakterze Wikariusza. Od 01. lipca został mianowany Wikariuszem w parafii pw. Św. Wojciecha w Wągrowcu. Był z nami przez 6,5 roku zaskarbiając sobie w tym czasie sympatię parafian. Dzisiaj podczas Mszy Świętych żegnamy ks. Marcina. Ksiądz Marcin wygłosił swoje ostatnie kazanie, a my wszyscy pełni wdzięczności za czas Jego posługi duszpasterskiej w naszej parafii, prosimy Pana w modlitwie w Jego intencji.
Drogi Księże Marcinie!
W tym szczególnym dniu dla Ciebie i dla całej parafii wyrażamy wdzięczność Bogu za dar poznania Ciebie, wspaniałego kapłana i dobrego człowieka. Dziękujemy Ci za trud i pracę oraz ciepły uśmiech i serdeczność. Dałeś się poznać jako człowiek sympatyczny, odpowiedzialny, wrażliwy i wyrozumiały. Poświęcałeś wiele uwagi dzieciom i młodzieży, katechizując, przygotowując ich do sakramentów, prowadząc duszpasterstwo młodzieży, prowadząc wielu pielgrzymkowym szlakiem do Pani Jasnogórskiej. Gorliwie sprawowałeś i udzielałeś sakramentów. Będziemy wspominali pięknie prowadzone przez Ciebie Eucharystie.
Księże Marcinie, pragniemy podziękować Tobie za Twoje świadectwo żywej wiary, za piękne słowa, kierowane do nas podczas homilii. Jesteśmy pełni podziwu dla wspaniale wypełnianej przez Ciebie posługi, dla kształtu i rozwoju Twojego apostolskiego powołania.
Życzymy Tobie, aby w dalszej drodze Twojego kapłańskiego posługiwania towarzyszyła Ci Łaska Boża i moc Ducha Świętego. Życzymy, abyś dzięki tej Mocy miał siłę do pokonywania wszelkich trudności i nigdy nie przestawał cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi; by Twoje serce przepełniała Miłość, którą będziesz mógł się dzielić z potrzebującymi i czerpać radość ze służby Bogu i bliźniemu.
Wyrazem naszego szczerego podziękowania niech będzie zapewnienie o naszej modlitwie. Szczęść Boże!
2. Od środy 1. lipca wchodzi wakacyjny układ Mszy św. i biura parafialnego.
W dni powszednie od poniedziałku do piątku wszystkie Msze św. są nadal w kościele – tak, jak dotychczas o godzinie: 8.00, 17.00 i 18.00 – w tym roku nie zostaje zawieszona na czas wakacji Msza św. o godzinie 17.00. W soboty o godzinie 8.00 i 18.00.
W niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W niedziele zamiast Mszy św. o godzinie 17.00 od przyszłej niedzieli będzie Msza św. o godzinie 19.00.
O godzinie 9.00 w każdą niedzielę jest również w kaplicy Msza św. w rycie greckokatolickim, w języku ukraińskim.
3. Biuro parafialne w wakacje czynne jest we wtorki od godziny 17.00 do 17.50 oraz w czwartki od godziny 18.30 do 19.30. W soboty biuro parafialne jest nieczynne.
4. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwa czerwcowe: dzisiaj w niedzielę o godzinie 16.30 a w poniedziałek i wtorek o godzinie 17.30.
5. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to również dzień patronalny Ks. Piotra Franków, który sprawuje u nas codziennie Msze św. W intencji Ks. Piotra będziemy się modlili w poniedziałek na Mszy św. o godzinie 18.00.
6. Przypominamy, iż w każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest po Mszy św. porannej oraz na rozpoczęcie Mszy św. o godzinie 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy!
7. W I. czwartek miesiąca – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki – będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
8. W I. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w kościele od godziny 16.30. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godzinie 17.00.
9. Jeszcze przez okres wakacji (lipiec i sierpień) nie będzie nawiedzenia chorych z posługą sakramentalną w I. sobotę miesiąca. Jeśli nic się nie zmieni w kwestii zagrożenia wirusem, wznowimy nawiedzenie chorych od września.
10. Jeszcze raz przypominamy informacje dotyczące I. Komunii św. W naszej parafii trwają I. Komunie św. dzieci, których rodzice o to poprosili. W trakcie wakacji oraz we wrześniu będą kolejne. Rodzice mogą jeszcze zapisywać dzieci do I. Komunii św. od 1 lipca u Ks. Piotra Nowaka – nowego Wikariusza -, który przejmie zadania, które dotychczas wypełniał Ks. Marcin Przybylski. Dla dzieci, których rodzice na razie nie decydują się na I. Komunię, I. Komunia św. będzie w niedzielę 27 września, na Mszy św. o godzinie 11.00. Przystąpią do niej jednak jedynie te dzieci, których rodzice wyrażą takie życzenie. Jest to termin ostateczny. Pozostałe dzieci, których rodzice nie decydują się na I. Komunię św. w tym roku, proszę zapisać na kolejny rok przygotowania we wrześniu: do I. Komunii św. dzieci te przystąpią w przyszłym roku. W zakrystii są jeszcze nieodebrane materiały dla kilkoro dzieci przygotowujące je do spowiedzi św.
11. Sakrament bierzmowania będzie udzielony najprawdopodobniej na przełomie września i października.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – jest nowy numer dwumiesięcznika: „Miłujcie się”. Dla dzieci ostatnie przedwakacyjne „Ziarno” jest w koszyczku pod chórem. W naszej gazetce parafialnej Intencje Żywego Różańca na lipiec.