Uroczystość Najświętszej Trójcy – 07. czerwca 2020 roku
  1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele i w Boże Ciało o godzinie 16.30, a w dni powszednie o godzinie 17.30.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Chociaż teoretycznie jest możliwość organizowania procesji Bożego Ciała, to jednak praktycznie nie jesteśmy w stanie zapewnić przestrzegania wszystkich przepisów sanitarnych z tym związanych. Z tego powodu Boże Ciało będziemy obchodzili w kościele. Msze św. w naszym kościele będą tak, jak w każdą niedzielę, a więc o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Msza św. w środę o godzinie 18.00 również jest z tej Uroczystości. W Boże Ciało po każdej Mszy św. przedpołudniowej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo eucharystyczne oraz możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu do następnej Mszy św. Zakończeniem będzie Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 16.30. Na zakończenie tego nabożeństwa kapłan wyjdzie przed drzwi kościoła i udzieli tradycyjnego błogosławieństwa parafii na cztery strony świata. Z powodu tego, że adoracja będzie w kościele, w Boże Ciało nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.
  3. W piątek po Bożym Ciele ks. Prymas – chcąc podkreślić radość jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Bożego Ciała, oraz kierując się dobrem duchowym Wiernych, udzielił wszystkim Wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji, dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 12 czerwca br. (piątek) wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Korzystających z dyspensy zachęca do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
  4. W czasie Oktawy Bożego Ciała nie będzie procesji na zewnątrz kościoła – aby uczcić Chrystusa Eucharystycznego, zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.
  5. W sobotę 13. dzień miesiąca czerwca. Po Mszy św. wieczornej w kościele będzie Nabożeństwo Fatimskie – serdecznie na nie zapraszamy.
  6. Przypominamy, iż w związku ze zniesieniem limitów dotyczących liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii, z dniem 1 czerwca 2020 r. Ks. Prymas zniósł dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Odznacza to, iż od tej niedzieli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszach św. w niedziele i święta nakazane.
  7. W czwartek, z powodu Uroczystości Bożego Ciała, biuro parafialne nieczynne.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: dwumiesięcznika Misyjne Drogi oraz Rycerza Niepokalanej.
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Barbarę Jakubowską, Bogumiłę Wojciechowską, Roberta Kubiaka oraz Antoniego Popowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!