XII. Niedziela Zwykła – 21. czerwca 2020 roku
  1. Przypominamy, iż zgodnie z zarządzeniami władz państwowych, obowiązuje nadal zasada – także w kościołach -, aby zachować odstęp 2 m lub założoną maseczkę ochronną na usta i nos. Nie dotyczy to osób wspólnie mieszkających. Jak sami dostrzegamy, powszechnie lekceważone są normy sanitarne, np. w marketach, miejscach publicznych itp., jednak pomimo uciążliwości, dla wspólnego dobra należy stosować się do tych norm. To, że zniesione zostały pewne zakazy i ograniczenia, nie świadczy, że niebezpieczeństwo zarażenia wirusem minęło – świadczą o tym coraz bardziej zatrważające statystyki zachorowań. Kolejne przypadki zarażenia pojawiły się także w Inowrocławiu. Przypominamy więc o tych zasadach i prosimy o ich respektowanie dla naszego wspólnego dobra.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, a w sobotę 27 czerwca Wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po Mszy św. porannej odmówimy Nowennę.
  4. W najbliższym czasie czekają nas w parafii zmiany związane z księżmi wikariuszami. Ksiądz Prymas abp Wojciech Polak dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej oraz podjął pewne decyzje związane z Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Z dniem 1 lipca br. Ks. Prymas powołał Filię Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Inowrocławiu i mianował jej kierownikiem ks. Marcina Łojko. Ks. Marcinowi gratulujemy i życzymy owocnej pracy zarówno jemu, jak i Wolontariuszom na niwie pracy charytatywnej.

Z dniem 1 lipca Ks. Prymas odwołał z naszej parafii Ks. Marcina Przybylskiego i mianował go wikariuszem w parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu. Pożegnamy Ks. Marcina na Mszach św. w przyszłą niedzielę.

Do naszej parafii przychodzi natomiast od 1. lipca jako wikariusz Ks. Piotr Nowak, który był dotychczas w parafii pw. bł. Michała Kozala w Wągrowcu.

  1. W naszej parafii trwają I. Komunie św. dzieci, których rodzice o to poprosili. W trakcie wakacji oraz we wrześniu będą kolejne. Rodzice mogą jeszcze zapisywać dzieci do I. Komunii św.: do końca czerwca u Ks. Marcina Przybylskiego a od 1 lipca u Ks. Piotra Nowaka, który przejmie zadania, które dotychczas wypełniał Ks. Marcin. Dla dzieci, których rodzice na razie nie decydują się na I. Komunię, I. Komunia św. będzie w niedzielę 27 września, na Mszy św. o godzinie 11.00. Przystąpią do niej jednak jedynie te dzieci, których rodzice wyrażą takie życzenie. Jest to termin ostateczny. Pozostałe dzieci, których rodzice nie decydują się na I. Komunię św. w tym roku, proszę zapisać na kolejny rok przygotowania we wrześniu: do I. Komunii św. dzieci te przystąpią w przyszłym roku. W zakrystii są jeszcze nieodebrane materiały dla kilkoro dzieci przygotowujące je do spowiedzi św.
  2. Sakrament bierzmowania będzie udzielony najprawdopodobniej na przełomie września i października.
  3. Od 1 lipca biuro parafialne będzie czynne we wtorki od godziny 17.00 do 17.50 oraz w czwartki od 18.30 do 19.30. W soboty biuro przez okres wakacji będzie nieczynne.
  4. Msza Święta w kaplicy w obrządku grecko-katolickim, w języku ukraińskim, została przeniesiona w niedzielę na godzinę 9.00. Tak więc w niedziele w kaplicy możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu jest od godziny 11.00.
  5. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Genowefę Kozłowską, Mariana Kucińskiego, Krzysztofa Stępnia, Andrzeja Krzewinę oraz Zdzisława Ranieckiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!